Connect with us

Шокантна исповед: Марадона ме држеше под клуч на 16 години, имавме секс и се дрогиравме (ВИДЕО)

Легендарниот фудбалски ас Диего Марадона постхумно е поврзан со голем скандал. Тој наводно држел малолетна Кубанка под клуч и ја уништил со дрога.


„Диего Марадона ме запозна со дрогата кога имав 16 години“, изјави Мејвис Алварез (37), Кубанка која, како што тврди, поминала пекол со легендарниот аргентински фудбалер во 2000 година.
Марадона, кој почина пред една година на 61 -годишна возраст, тогаш се лечеше од зависност во Куба. Ги запознал заеднички пријател.

„Тоа беше најголемата грешка во мојот живот. Јас бев невина девојка, а тој беше богат странец што ми се допадна. Не можев да му кажам не“ – рече Мејвис во интервју за ТВ Америка.

Таа се сретнала и со кубанскиот претседател Фидел Кастро, кој и дал дозвола да замине од земјата.
„Диего ме запозна со Кастро. Ги стави рацете околу мојот појас и го праша Диего каде запознал толку убава девојка. Тој ми издаде специјална дозвола да ја напуштам земјата иако Кубанците не смееја да патуваат во тоа време“, вели таа.

Сепак, тоа не беше крај на нејзиното страдање, бидејќи Диего ја одвел во Аргентина и, како што тврди, ја држел затворена во хотел три месеци. Тој тврди дека ја натерал да ги зголеми градите.

„Не ми беше дозволено да излезам сама, некој постојано ме чуваше. Дозволено ми беше само да пазарувам и во зоолошка градина, но секогаш со придружба“ – додаде Мејвис Алварез.

Порталот „Инфоба“ објави видео во кое Марадона и девојката Мејвис се дружат на Куба.

„По сите овие години се чувствувам понижено, имав само 16 години и бев дел од сето тоа. Меѓутоа, понекогаш во животот не можете да изберете што ќе ви се случи“, раскажува Кубанката.

Advertisement

Facebook

Тимови