Connect with us
Повеќе содржини
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Прва лигаПовеќе од Прва лига

Захов е нов голман на Беса

Искусниот голман Костадин Захов е нов член на новиот македонски прволигаш Беса. Тој минатата сезона бранеше за Воска Спорт откако дојде од...

Гостивар ги претстави и Мевљан Мурати и Константин Чешмеџиев

Македонскиот прволигаш Гостивар објави уште две нови засилувања. По презентацијата на Дарко Глишиќ, гостиварци...

Гостивар го претстави Дарко Глишиќ

Македонскиот прволигаш Гостивар се засили со Дарко Глишиќ. Искусниот лев бек доаѓа од редовите...

Општина Гостивар демантира дека ФК Гостивар поднел барање за дозвола за градба, туку само проект-идеја за стадион

Општина Гостивар ги демантира информациите за вашиот медиум на сегашното раководство на ФК Гостивар...

Струга ТЛ го доведе Стефан Јевтоски

Македонскиот шампион Струга Трим Лум се засили со уште едно ново име. Нов фудбалер...

А-тимПовеќе од А-тим

Костадинов: Пеналите беа дискутабилни, но и од ова треба да извлечеме поука

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-1 на гостувањето кај Чешка. Поразот дојде по два сомнителни пенали и се чини дека главен...

Милевски: Нема да ги коментирам пеналите, но одговоривме добро тркачки против Чешка

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-1 на гостувањето кај Чешка. Поразот дојде по...

Македонија како да мораше да загуби од Чешка: Два пенали и пораз во Храдец Кралове (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пораз од 2-1 против Чешка во вториот пријателски натпревар...

Бојан Миовски нема да биде стартер против Чешка поради повреда на глуждот

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) во Храдец Кралове ќе игра пријателски натпревар...

Дуел против Чешка во Храдец Кралове: Фудбалерите во обид да го подобрат впечатокот

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) го игра вториот пријателски меч во овој...

ИнтернационалциПовеќе од Интернационалци

Торино повторно „гризе“ за Барди

Италијанскиот калчолигаш Торино го обнови интересот за капитенот на македонската фудбалска репрезентација Енис Барди....

Дориев играч на месецот во Узбекистан

Македонскиот интернационалец Љупчо Дориев игра во одлична форма во првенството на Узбекистан. Тој е...

Агим Ибраими е нов спортски директор на Тирана

Агим Ибраими е новиот спортски директор на албанскиот прволигаш Тирана. Клубот од главниот град...

Миовски ја отвори вратата за Македонците во Шкотска: Трапановски пред потпис со Данди Јунајтед

Крилниот напаѓач на Шкупи, Кристијан Трапановски, е пред потпис со шкотскиот прволигаш Данди Јунајтед,...

Втора лигаПовеќе од Втора лига

Варадиновски и следната сезона ќе го предводи тимот на Детонит Плачковица

Детонит Плачковица за малку не успеа да оствари историски пласман во елитата оваа сезона....

Неколку екс-вардарци ќе играат за Детонит во баражот против Вардар

Детонит Плачковица се наоѓа на еден историски чекор до пласман во елитата. За ривал...

Победа, Борец и Вардарски успешно ги минаа баражите и ќе играат во Втората лига

Победа Прилеп останува второлигаш, а во оваа конкуренција се враќаат и Борец и Вардарски....

Баражи за Втората лига: Победа и Борец некогаш беа прволигаши, сега се борат за второлигашки статус

Прилеп е фудбалски град, но Победа одамна не е тоа што некогаш беше. Ниту...

Евро фудбалПовеќе од Евро фудбал

Скамака: Сакам да влезам во фудбалската историја на Италија

Џанлука Скамака сподели дека сака да влезе во историјата со фудбалската репрезентација на Италија....

Гундоган: Знаеме дека нѐ очекува тежок меч против Шкотска

Капитенот на Германија, Илкај Гундоган, знае дека неговата селекција не треба да ја потценува...

Кларк: Шкотска е подготвена, имаме респект за Германците, но не се плашиме

Селекторот на Шкотска, Стив Кларк, зборува пред големиот почеток на ЕВРО 2024. Шкотланѓаните ќе...

Мбапе и Коман го пропуштија тренингот на Французите, кој сакаа да го гледаат 100.000 луѓе

Капитенот на француската фудбалска репрезентација Килијан Мбапе и неговиот соиграч Кингсли Коман го пропуштија...