Connect with us

Ѓорѓи Мојсов: И на полувреме верувавме дека можеме да победиме, а со таков став одиме и на Исланд

Освојувачот на Купот, тимот на Тиквеш, со огромен пресврт стигна до историска победа од 3-2 против Брејдаблик во натпреварот од првото квалификациско коло во Конференциската лига....

Повеќе содржини

Тимови

Advertisement

Facebook