Connect with us

Работнички се гордее со Елиф Елмас – Од академијата на клубот до „скудетото“ во Серија А

Македонскиот прволигаш Работнички упати честитки до својот поранешен фудбалер, македонскиот репезентативец Елиф Елмас, кој со тимот на Наполи го освои шампионскиот трофеј во Серија А. Елмас...

Повеќе содржини

Тимови

Advertisement

Facebook