Connect with us

Унион Берлин го освои Бремен и му дише во врат на Баерн (ВИДЕО)

Унион Берлин оствари гостинска победа (1-2) против Вердер и се доближи на само три бода до лидерот Баерн Минхен на врвот на табелата во Бундес-лигата.

Амос Пипер донесе водство за Вердер во 13.минута, но само пет минути подоцна израмни Унион Берлин преку Хаберер. Кевин Беренс беше стрелец на победничкиот гол во 46.минута.

Баер Леверкузен го совлада Бохум со 2-0, со головите на Тапсоба и Хлозек, а Аугбусрг го доби дуелот со Борусија Менхенгладбах со 1-0. Стрелец беше Мергим Бериша во 82.минута.

Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт одиграа 1-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови