Connect with us

Милан го носи Ерик Баи од Јунајтед

Милан продолжува да се засилува во зимскиот преоден рок. Дефанзивецот на „росонерите“, Симон Кјаер ќе го пропушти продолжението од сезоната, па на тренерот Пиоли му е потребна адекватна замена.


Според италијанските медиуми, во клубот доаѓа Ерик Баи, стоперот на Манчестер Јунајтед.

За овој трансфер веќе се зборуваше, иако Милан бркаше неколку имиња на пазарот, изборот падна на поранешниот дефанзивец на Вилјареал.

Ерик Баи има 27 години и е член на „црвените ѓаволи“ од 2016 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови