Connect with us

Крсте Велкоски доби нов договор од Сараево

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски ќе продолжи да го носи дресот на Сараево и во наредните две сезони. Како што откриваат босанските медиуми, капитенот на клубот ќе остане во Сараево до 2023 година.

Актуелниот договор на Крсте Велкоски истекуваше на крајот од месецот, но очигледно дека раководството на Сараево сака да го задржи искусниот фудбалер најмалку уште две сезони. Во наредниот период се очекува официјализирање на соработката и од клубот.

Крсте Велкоски се наоѓа на подготовки со фудбалската репрезентација на Македонија за настап на Европското првенство.

Advertisement

Facebook

Тимови