Connect with us

Гостиварци се преселија во Охрид

Македонскиот второлигаш Гостивар од денеска се сели на охридското крајбрежје. Во наредните осум дена фудбалерите на Гостивар ќе бидат на подготовки во Охрид каде ќе одиграат три пријателски натпревари.

Гостиварци направија голема реконструкција на тимот за наредната сезона, а амбицијата е повторно да се обиде да избори место во елитата.

Advertisement

Facebook

Тимови