Connect with us

Аријан Адеми во идеалниот тим на првенството во Хрватска

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се најде во идеалниот тим на првенството на Хрватска. Капитенот на Динамо Загреб имаше одлични игри за “модрите” и го предводеше составот на Динамо до двојна круна.

Во идеалниот тим доминираат фудбалерите на Динамо Загреб, а за најдобар фудбалер во Хрватска за изминатата сезона е прогласен Бруно Петковиќ.

Вториот македонски репрезентативец Стефан Ристовски исто така имаше одлични игри во дресот на Динамо Загреб, но дојде на полусезоната во Хрватска и затоа не е дел од изборот.

Advertisement

Facebook

Тимови