Connect with us

Спировски повторно на тренинзите на Ференцварош: Подготвен и за репрезентативните предизвици во март

Позитивни вести за македонскиот селектор Игор Ангеловски пред собирот на националниот тим престојниов месец за квалификациите за ЕП 2020.

Стандардниот репрезентативец Стефан Спировски, по повредата која ја заработи во ноември минатата година, повторно е во стројот на унгарски Ференцварош. Спировски повторно се врати на активните тренинзи на тимот па се очекува до средината на март да биде комплетно подготвен да одговори и на повикот на македонскиот селектор за пресметките со Летонија и со Словенија.

Advertisement

Facebook

Тимови