Connect with us

Селта му зеде бод на Атлетико во Мадрид (ВИДЕО)

Лидерот на табелата во Ла Лига, тимот на Атлетико Мадрид, освои само бод против Селта на „Ванда Метрополитано“ играјќи 2-2. 

Санти Мина во 13.минута донесе водство за гостите, но израмни Луис Суарез во 45.минута. На почетокот на вториот дел Уругваецот се погрижи и за пресврт, но Факундо Фереира во 89.минута сепак донесе бод за Селта од ова тешко гостување. 

Атлетико Мадрид сега има 51 бод на врвот на табелата, осум повеќе од Барселона и од Реал Мадрид, и еден одигран меч помалку. 

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови