Connect with us

Воска ја победи Струга ТЛ, Гостивар загуби од Лирија, „пандевци“ поразени од Детонит

Лидерот во Втората лига, тимот на Гостивар, паузата ја искористи за да замине на Косово и да одигра меѓународен пријателски натпревар со Лирија. Гостиварци се поразени со 1-0 на овој тест.

Воска го победи комбинираниот тим на Струга ТЛ со 4-2.

Детонит Плачковица во Турново го победи тимот на Академија Пандев со 3-2, а Караорман славеше на тестот против Охрид со 1-0.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови