Connect with us

Воска го зема скалпот и на Македонија ЃП

Македонскиот прволигаш Македонија ЃП имаше неуспешна генерална проба пред почетокот на новиот шампионат во Првата лига. „Лавовите“ загубија дома во Ѓорче Петров од новиот второлигаш Воска Спорт.

Избраниците на Раде Цицмилоциќ по Борец успеаја да победат и против Македонија ЃП. Стрелец на победничкиот погодок беше Бехар Фета во 43.минута од натпреварот.

Advertisement

Facebook

Тимови