Connect with us

ЛШ: Сити му возврати на ПСЖ, Милан го освои Мадрид, половина час за Николов против Реал (ВИДЕО)

Манчестер Сити го совлада Пари Сен Жермен со 2-1 и му возврати за поразот во Париз. Тимот на Пеп Гвардиола имаше негатива откако Килијан Мбапе погоди во 50.минута, но откако Габриел Жесус влезе во игра, асистираше за израмнувачкиот погодок на Рахим Стерлинг во 63.минута, а потоа самиот го постигна победничкиот гол во 76.минута.

Милан успеа да го победи Атлетико Мадрид на „Ванда Метрополитано“ со 0-1 со голот на Жуниор Месијас во 87.минута и го оживеа шансите за пласман во осминафиналето. Во последното коло го пречекува Ливерпул кој веќе има обезбедено пласман во осминафиналето.

Бобан Николов одигра половина час за Шериф Тираспол против Реал Мадрид, но овојпат „кралевите“ не дозволија изненадување и беа убедливи. Славеа со 0-3, со головите на Давид Алаба од слободен удар, Тони крос и на Карим Бензема. Интер е во осминафиналето на ЛШ, а Шериф продолжува во Лигата на Европа.

Ливерпул го победи Порто со 2-0 на „Енфилд Роуд“ со спектакуларниот гол на Тијаго Алкантара, како и погодокот на Мохамед Салах.

Лајпциг за половина час му даде три гола на Клуб Бриж во Белгија, а до крајот славеше со 0-5. Спортинг Лисабон ја победи Борусија Дортмунд со 3-1. Португалскиот клуб со овој триумф обезбеди пласман во нокаут фазата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови