Connect with us

Гостивар се жали на судиските одлуки (ВИДЕО)

Македонскиот второлигаш Гостивар смета дека е „жртва“ на лоши судиски одлуки кои кулминирале на последниот меч против Детонит Плачковица. Клубот објави видео-материјал во кој јасно се гледаат некои одлуки кои се на штета на тимот и резултатите што ги остварува во Втората фудбалска лига.

Гостивар минатиот викенд одигра 1-1 против Детонит Плачковица по што дојде до промена на врвот на табелата, каде сега повторно е Вардар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови