Македонија У15 ремизираше со Црна Гора

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 15 години го одигра првиот од двата предвидени контролни средби против соодветната селекција на Црна Гора.

На тренинг центарот „Петар Милошевски” избраниците на селекторот Дашмир Беари одиграа нерешено 1-1. По едно полувреме им припадна на двете селекции.

Македонија беше подобар противник по првите 45 минути. Неколку добри шанси не успеавме да ги реализира. Во 45. минута сосема заслужено водство на нашите млади фудбалери донесе Хисар Али погоди.

Во продолжението од средбата противникот успеа да го израмни резултатот. Максим Џукиќ погоди во 75. минута и ги постави конечните 1-1.

Македонија: Онур Бешир, Игор Ристов, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Хисар Али, Марко Киш, Стефан Младеновски, Камечно Андоновски, Беркај Шаини, Албион Муслиу;