ЛЕ: Барса остана непоразена во Франкфурт (ВИДЕО)

Ајнтрахт Франкфурт одигра квалитетен натпревар, но Барселона сепак успеа да стигне до 1-1 и ќе го пречека ривалот на „Камп Ноу“ за решение на патникот во следната дуна од Лигата на Европа. На почетокот на вториот дел младиот Кнауф со волеј-удар донесе водство за Ајнтрахт. Сепак, Феран Торес не дозволи Барса да загуби на гостувањето во Германија.

Вест Хем и Лион одиграа 1-1. „Чеканите“ од 45. минута играа со играч помалку поради исклучувањето наа Кресвел, а поведоа преку Боувен на почетокот на вториот дел. Сепак, Ндомбеле се погрижи Лион непоразен да се врати дома, со погодок во 66. минута.

Брага го совлада Глазгов Ренџерс со 1-0, а стрелец на победничкиот гол беше Руиз во 40.минута. Лајпциг и Аталанта ремизираа 1-1.