Connect with us

ВИДЕО: Ефектен гол на Ристевски за триумф на Струга ТЛ против Борец

Струга Трим Лум дојде до повеќе од значајна победа против Борец во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Стружани до посакуваните три бода дојдоа благодарение на ефектниот погодок со глава на Александар Ристевски во 82. минута, кој одлично реагираше по центаршутот на Фламур Таири од десната страна…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови