Connect with us

Гостивар го претстави Берат Калкан како ново засилување

Македонскиот прволигаш Гостивар доведе уште едно големо засилување за пролетниот дел од првенството. Нов фудбалер на гостиварци е младинскиот репрезентативец Берат Калкан. Тој доаѓа од Кашимпаша...

Повеќе содржини

Тимови

Advertisement

Facebook