Connect with us

Реми на Шкендија и Македонија ЃП во Тетово

Шкендија и Македонија ЃП ремизираа 1-1 на пријателскиот натпревар што се одигра попладнево во Тетово. Тимот на Ернест Ѓока беше подобар во поголемиот тек од дуелот, но Македонија ЃП не искористи пенал во 20.минута. 

Јан Кривак го доведе составот на Шкендија во водство во 34.минута, а десет минути подоцна израмни Филип Петров. 

Претходно, Шкендија имаше победнички старт на подготовките против второлигашот Гостивар. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови