Connect with us

Ништо од Јаневски и АЕЛ Лимасол

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски нема да се врати на Кипар, барем засега. Иако беше во заврши преговори со АЕЛ Лимасол, за кој настапуваат Давор Здравковски и Кире Ристевски, тој се уште има важечки договор како дел од стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка.


АЕЛ Лимасол за нов тренер го именуваше грчкиот стратег Савас Пантелидес, официјално соопштија од клубот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови