Connect with us

Мирсад Јонуз си замина од ФК Скопје

По поразот од Вардар во баражот за пополнување на Првата лига и испаѓањето во второлигашко друштво, Мирсад Јонуз заминува од ФК Скопје. Тој нема да биде веќе тренер на тимот од „Автокоманда“.

Дојде со цел да помогне за опстанок, успеа да стигне до позиција која водеше во бараж, но ФК Скопје загуби со 3-0 од Вардар во мечот за влез во елитата што се одигра вчера на Градскиот стадион во Кавадарци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови