Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Скопје ја сопре Беса, Пелистер освои само бод против Арсими, а тоа го искористи Детонит Плачковица со триумфот над Осогово (3-0) да се вмеша сериозно во битката за врвот.


МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 9.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот Иван Варадиновски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 9.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. АЛЕКСАНДАР ИГЕСКИ (СКОПЈЕ)
 2. ДИНО НАЈДОСКИ (СКОПЈЕ)
 3. ЈАСМИН МЕЦИНОВИЌ (БЕСА)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. БУРХАН АЛИЈИ (БАШКИМИ)
 6. НАУМЧЕ БАКРАЧЕСКИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 7. ИВАН НАСТЕВСКИ (ДЕТОНИТ)
 8. АЛЕКСАНДАР КОЦЕВ (БЕЛАСИЦА)
 9. ЕНСАР ЛУМА (АРСИМИ)
 10. ЕМИЛ СКОКО (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 11. СИМЕОН ХРИСТОВ (ПЕЛИСТЕР)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ИВАН ВАРАДИНОВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови