Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Даниел Миловановиќ (Академија Пандев)

Тој е еден од најголемите таленти на македонскиот фудбал. Даниел Миловановиќ од Академија Пандев кога нема проблеми со повредите и може докрај да го искаже својот потенцијал, тогаш постигнува голови како вчерашниот против Пелистер. 

Распали од дваесетина метри со левата нога и постигна прекрасен гол. Во изборот на МАКФУДБАЛ овој погодок е прогласен за ГОЛ НА КОЛОТО. 
  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови