Connect with us

Голманот Бурхан Мустафа си заминува од Борец

Македонскиот прволигаш Борец е во потрага по нов голман откако ја прекина соработката со досегашниот чувар на мрежата, Бурхан Мустафа.

Тој беше дел од составот на Борец во изминатите 18 месеци, а претходно настапуваше и за Феризај за Шкупи, како и за второлигашите Еуромилк ГЛ, Дрита и за  Милано.

Борец досега доведе две засилувања, Александер Борха од Пелистер и Лука Трајковски од Тиквеш.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови