Connect with us

Борец подобар од Тетекс, Беласица го совлада Кожуф

Македонскиот прволигаш Борец го совлада Тетекс со 2-0 на пријателскиот натпревар што се одигра во Велес. Избраниците на Горазд Михајлов беа подобар ривал, а победија со головите на Стојан Стојчевски во 45.минута и на Лука Трајковски во 75.минута. 

Беласица оствари триумф од 2-0 на пријателскиот натпревар против Кожуф во Гевгелија. Стрелци на головите беа Бајрами и Андерсон.

Дрита со 1-0 ја совлада Слога Виница со голот од пенал на Амир Алији. 

 

  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови