Connect with us

Борец ги промовираше Да Силва, Десниќ, Радовиќ…. (ФОТО)

Пред заминувањето на подготовки во Грција, Борец и официјално ги промовираше шесте засилувања за пролетниот дел од шампионатот.

Велешани за продолжението од сезоната се засилија со поранешниот фудбалер на Пелистер и Ренова, Бразилецот Фернандо Да Силва, но и офанзивецот Дарио Десниќ, потоа Никола Радовиќ, Александар Анастасов, Дарко Јоциќ и десниот бек Никола Ристески кој пристигна од редовите на Кит Го.

Борец, под водство на шефот на стручниот штаб Горазд Михајлов, веќе неколку денови ги реализира подготовките во Грција каде е планирано одигрување и четири пријателски натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови