Connect with us

Академија Пандев со убедлива генерална проверка против Плачковица

Тимот на Академија Пандев убедливо ја совлада Плачковица во генералната проверка пред стартот на вториот дел од првенството. Составот на Александар Васоски победи со 5-0. Стрелци на головите за Академија Пандев беа Крстовски, Манев, Радески, Шаркоски и Миловановиќ.

Академија Пандев уште на стартот покажа дека е многу поквалитетен ривал и постигна три гола во воведните петнаесетина минути.

„Пандевци“ во првото пролетно коло на домашен терен го пречекуваат тимот на Работнички.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови