Connect with us

Жиру донесе триумф за Милан против Јуве и виза за ЛШ следната сезона (ВИДЕО)

Милан успеа да го победи Јувентус во Торино со 0-1 и дефинитивно го осигура пласманот во Лигата на шампионите следната сезона. „Росонерите“ беа подобри, веројатно и помотивирани од ривалот, со оглед дека „старата дама“ ги загуби сите шанси за пласман во елитното европско натпреварување по казната од десет бода поради финансиски малверзации.

Оливие Жиру донесе триумф за Милан. Тој го постигна победничкиот погодок во 40.минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови