Connect with us

Започна продажбата на билети за квалификацискиот дуел на Македонија до 21 против Холандија

Фудбалската федерација на Македонија информира дека официјално започна продажбата на билети за натпреварот на младата репрезентација на Македонија до 21 година против соодветната селекција на Холандија во рамките на второто коло од групата Ц од квалификациите за пласман на Европско првенство 2025 во Словачка.

Цената на влезница за натпреварот изнесува 100 денари. Квалификацискиот дуел помеѓу Македонија и Холандија се игра утре на тренинг центарот „Петар Милошевски”, во Скопје со почеток од 15:30. часот.

Продажбата на билети за натпреварот Македонија – Холандија ќе се организира преку продажната мрежа на MKTickets.

https://www.karti.com.mk/prodazni-mesta.nspx

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови