Connect with us

Втора лига: Тетекс ја освои Гевгелија, Беса подобра од Караорман

Беса e лидер на табелата во Втората лига, откако славеше со 0-2 на гости против Караорман во седмото првенствено коло. Стрелци на головите за Беса во победата од 0-2 против Караорман беа Белули во 6. минута и Таипи во 81. минута.


Кожуф загуби со 3-4 на домашен терен во дуелот против Тетекс. Марио Станковски беше двпен стрелец за „текстилците“, погодувајќи во 16. и во 20. минута, откако Давид Спасовски претходно погоди во петтата минута. Во финишот, стрелаше Иво Јанакиевски.


Детонит Плачковица го декласира Башкими со 7-0. По два гола постигнаа Андреј Кудијан, Јусуф Алиу и Славчо Јанев, а во листата се запиша и Вилдан Керим.


Пелистер победи минимално на гости против Вардар Неготино со 0-1. Симеон Христов беше стрелец на победничкиот гол во 80.минута од дуелот.


Охрид ја победи Беласица во Струмица со голот на Мартин Ѓорѓиевски во 61. минута, а Скопје дома славеше со 1-0 го победи Арсими со голот на Идриз Османовиќ во 53. минута.


Осогово го победи Новаци на гостински терен со 1-2, головите на Паунов во 30. минута и на Лука Георгиев во 64. минута. Стрелец за домаќинот беше Стефан Јовановски во 73. минута.


Сашо Дуков беше двоен стрелец за Каменица Саса на дуелот против Победа.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови