Втора лига Исток: Кит Го убедлив, кикс на Беласица

Фудбалерите на Кит Го му обезбедија на Трајче Сенев пријатен камбек на тренерската клупа откако го совладаа Детонит со 4-1. Давид Бошевски и Леон Цуцковски осигураа преднпост од два гола по првиот дел, Тони Мичковски го постигна третиот гол за Кит Го, а потоа Детонит возврати преку Сердар Адемов. Конечниот епилог го постави Љупчо Јанкулов.

Беласица се лизна на гости кај Братство и одигра само 1-1. Александар Коцев од пенал стрелаше за струмичани во 39.минута, но Братство израмни со голот на Еркан Шаип во 69.минута.

Победа славеше на гости во Гевгелија против Кожуф со 0-2. Бојан Спиркоски од пенал во 30.минута донесе водство, а Давид Јошески во вториот дел го потврди триумфот на гостите.

Каменица Саса со голот на Дејан Ангов ја совлада Локомотива со 1-0, а и Иван Митров од пенал донесе три бода за Слога Виница на дуелот против Осогово (1-0).