Connect with us

Два гола на Фермин Лопез, триумф на Барселона (ВИДЕО)

Барселона ја оствари 24. победа во Ла Лига оваа сезона откако ја совлада Алмерија на гости со 0-2. Сега каталонскиот гигант има четири бода предност во однос на третопласираната Џирона.

Фермин Лопез беше двоен стрелец за Барселона на овој меч.

Тој го отвори резултатот во 14.минута, а потоа уште еднаш погоди во 67.минута и го реши победникот.

Алмерија се наоѓа на последната позиција на табелата и веќе е испадната во второлигашка конкуренција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови