Connect with us

Втора лига: Беса на гости во Охрид, Пелистер на мегдан со Тетекс

Второлигашките возбудувања овојпат се префрлени за недела. Лидерот Беса има сериозен испит на гости против Охрид Лихнидос, а и Пелистер ќе има тешко гостување во Тетово на дуелот со Тетекс.

Второпласираниот тим на Детонит Плачковица исто така игра на гостински терен и ќе се сретне со Каменица Саса.

Победа е домаќин на ФК Скопје, а Беласица ќе го пречека Караорман. Кожуф оди на гостински дуел против Новаци.

Натпреварите од второлигашката конкуренција се закажани во 13 часот.

ДВОЈКИ ВТОРА ЛИГА, 12.КОЛО (13 часот)

ОХРИД ЛИХНИДОС – БЕСА

ТЕТЕКС – ПЕЛИСТЕР

БАШКИМИ – АРСИМИ

ПОБЕДА – СКОПЈЕ

ОСОГОВО – ВАРДАР НЕГОТИНО

БЕЛАСИЦА – КАРАОРМАН

НОВАЦИ – КОЖУФ

КАМЕНИЦА САСА – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови