Connect with us

Вилјареал го освои „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Вилјареал ја совлада Барселона со 0-2 на „Камп Ноу“ и се пласира во квалификациите на Конференциската лига на УЕФА. Педраза во првото и Мои Гомез во второто полувреме беа стрелци на головите за „жолтата подморница“.

Атлетико Мадрид славеше на гости со 1-2 против Реал Сосиедад. Родриго де Пол и Анхел Кореа беа стрелци за тимот на Диего Симеоне.

Рафа Мир погоди за триумф на Севилја (1-0) против Атлетик Билбао.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови