Connect with us

ВИДЕО: Ватерполо пенал во Кратово – Ристов се лизна и промаши

На стадионот во Кратово многу подобри услови постојат за ватерполо отколку за фудбал. Теренот е поплавен со вода, но фудбалерите на Силекс и на Струга Трим Лум се обидуваат да играат. Во првиот дел, пенал за Силекс не искористи Денис Ристов. Тој се лизна во решавачкиот момент на шутот и ја испрати топката високо над голот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови