Connect with us

ВИДЕО: Прелчец погоди од „мртов агол“, евро-гол за три бода на Борец

Фудбалерите на Борец едноставно доминираат на домашен терен во новата сезона од Првата македонска фудбалска лига. Пред велешани во 12. коло „паднаа“ и „пандевци“ кои на тој начин ја загубија и лидерската позиција на табелата.

А, херојот за три бода на Борец беше хрватскиот напаѓач Никола Прелчец кој постигна вистински евро-гол во 80. минута. Прелчец погоди под гредата од гостинскиот гол речиси од мртов агол…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови