Connect with us

ВИДЕО: Ивановски донесе триумф за Силекс против Струга ТЛ

Силекс сосема заслужено дојде до победата од 1-0 против Струга ТЛ во 12. коло од Првата лига.

Кратовци запишаа три бода благодарение на акцијата на Тимовски и Иван Ивановски во 64. минута. Првиот одлично нафрли од слободен удар, а Ивановски ефектно со глава смести во противничката мрежа…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови