Connect with us

ВИДЕО: Голот на Омар Имери за водство на Шкендија против Вардар

Шкендија има предност од 1-0 против Вардар по првите 45 минути во дерби пресметката од 19. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Тетовци до предноста дојдоа со голот на Омар Имери во 22. минута од средбата…

Во продолжението, Филип Најдовски имаше 100% шанса за израмнување во 38. минута, но топката по неговиот шут од 35 метри заврши во дирекот од голот на домашните.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови