Connect with us

ВИДЕО: Адеми во расправија со публиката во Виена: „Пуши…“

Хрватскиот првак Динамо Загреб загуби со 2-1 од Рапид на гостувањето во Виена во Лигата на Европа, а капитенот Аријан Адеми не можеше да им помогне на соиграчите на теренот. Но, беше со нив, ги бодреше од клупата, а во еден момент имаше „фајт“ и со вулгарните фанови на домашниот тим.

По пцовките од некултурните навивачи, возврати и Адеми…

Advertisement

Facebook

Тимови