Connect with us

Велс и Швајцарија ремизираа (ВИДЕО)

Репрезентациите на Велс и на Швајцарија одиграа 1-1 во вториот дуел од групата А. Вчера Италија убедливо ја совлада Турција со 3-0.

Швајцарците поведоа со голот на Брил Емболо во 49.минута, а израмни Кифер Мур во 74.минута. Воздушните дуели беа решавачки на овој меч, но на крајот дојде до поделба на бодовите.

Advertisement

Facebook

Тимови