Connect with us

Успешен тест за Пелистер

Македонскиот прволигаш Пелистер одигра пријателски натпревар пополнувајќи ја празнината што се појави во првенството поради репрезентативните настапи. Тимот на Зоран Штерјовски со 2-1 го совлада ФК Диволи. 

Стрелци на головите за Пелистер беа Нето и Пејаковиќ.

Пелистер следниот викенд го очекува гостување кај Ренова во деветтото коло од Првата фудбалска лига. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови