Connect with us

Тухел лично му се јавил на Деклан Рајс и му понудил да дојде во Баерн Минхен

Играчот од средниот ред на Вест Хем, Деклан Рајс, може да ја продолжи кариерата во Баерн Минхен. Англискиот репрезентативец имал телефонски разговор со тренерот Томас Тухел, при што фудбалерот бил позитивен за преселба во германскиот гигант.


Во меѓувреме и англискиот Арсенал презеде чекори за ангажман на Рајс, лондончани се подготвени да платат 115 милиони евра.


24-годишниот Англичанец игра за Вест Хем од летото 2017 година. Неговиот актуелен договор е до јуни 2024 година. Тој оваа сезона одигра 44 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи четири гола и четири асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови