Connect with us

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена Звезда и оваа сезона освоија двојна круна во Србија. По триумфот во шампионатот, Црвена Звезда го освои трофејот и во Купот, откако вечерва во Лозница ја победи Војводина со 2-1.

Мирко Иваниќ во 37.минута донесе водство за Црвена Звезда, а вториот погодок беше дело на Урош Спајиќ во 66.минута. Војводина постигна гол во 97.минута преку Вукановиќ.

Ова е четврта последовна двојна круна за Црвена Звезда која доминира во српскиот фудбал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови