Connect with us

Триумфална фотка од Ереван

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година го оствари првиот триумф (1-2) во новиот квалификациски циклус за ЕП 2023, откако на гости во Ереван ја совлада Ерменија со 1-2. Тоа е прва победа и за новиот селектор Драги Канатларовски на кормилото на младиот национален тим.

Македонија У21 славеше со головите на Марко Ѓорѓиевски во 25.минута и на Методи Максимов во 83.минута.

По заслужената победа, секако, и триумфална фотка на младите репрезентативци од стадионот во Ереван.

Advertisement

Facebook

Тимови