Connect with us

Тричковски пеналџија на АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски продолжува со одлични настапи на Кипар. Тој донесе нова победа за АЕК Ларнака.


Тричковски успеа да го изнуди, а потоа и да го реализира пеналот за АЕК Ларнака на дуелот против Олимпијакос Никозија. Тоа е четврти гол за него оваа сезона.

Advertisement

Facebook

Тимови