Connect with us

На Трајковски тренерот му порача да си замине од Мајорка

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски е пред заминување од Мајорка. Тренерот на шпанскиот прволигаш, Луис Гарсија, јавно му порача дека тој е последната опција за нападот на Мајорка и доколку сака да има поголема минутажа тогаш треба да си побара нова фудбалска средина.

„Трајковски е моја последна опција во нападот. Мислам дека треба да си најде друга средина каде ќе биде среќен и ќе може да игра многу повеќе“, изјави Луис Гарсија.

Мајорка славеше на гости против Алавес со 0-1, а Александар Трајковски и во вториот меч воопшто не беше во составот.

Advertisement

Facebook

Тимови