Connect with us

Трајковски и Мајорка по една година се враќаат во Ла Лига

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски и Мајорка по една сезона се враќаат во Ла Лига. На две кола до крајот на шампионатот, Мајорка го обезбеди второто место на табелата кое води назад во шпанската фудбалска елита.

Алмерија вечерва загуби на гостувањето кај Картагења со 3-2, а по ова нема ниту теоретски шанси за да ја стигне Мајорка на втората позиција.

Александар Трајковски доби мала минутажа оваа сезона во тимот на Мајорка и прашање е дали ќе остане во клубот и по завршувањето на сезоната. Има најави за негово враќање во Италија.

Advertisement

Facebook

Тимови