Connect with us

Тотенхем немаше проблеми против Борнмут (ВИДЕО)

Тотенхем стигна до втората победа оваа сезона во Премиер – лигата откако го совлада Борнмут на гости со 0-2.

Џек Медисон донесе водство во 17.минута, а триумфот го потврди Дејан Кулушевски со погодокот во 62.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови