Connect with us

„Топчиите“ го решија Њукасл (ВИДЕО)

Арсенал го совлада Њукасл на гости со 0-2 и ги задржа шансите за пласман во Лигата на Европа. Тимот на Микел Артета беше подобар ривал и славеше триумф со головите на Мохамед Елнени во шестата минута и на Пјер-Емерик Обамејанг во 66.минута од дуелот.

Во финишот, Њукасл остана и со фудбалер помалку поради исклучувањето на Фабијан Шар.

Тимови

Advertisement

Facebook